Geri

"Eğitimde Feda Edilecek Birey Yoktur"

HomeBiz Kimiz?

Biz Kimiz?

Özel Emineller Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Nisan 2007’de Samsun Merkezde, deneyimli ve uzman kadrosuyla, geniş eğitim-öğretim materyalleri ile 'Özel Eğitim ve Rehabilitasyon' konusunda hizmet vermeye başlamıştır.

Hayat herkese farklı sürprizler sunmakta ve bizden de bu sürprizlere uygun düşünce ve tavır sergilememizi beklemektedir.

İyi veya kötü olarak nitelendirdiğimiz bu sürprizler yaşamın kendini oluşturmaktadır.

İnsanlar ne kadar başka unsurları suçlasalar da aslında kendi seçimleri ile yaşamlarını güzelleştirir veya çekilmez hale getirirler.

Engelli bir çocuğumuzun olması hayatın belki bize kötü bir sürprizidir.

Sürekli "Neden ben?" Ya da "Neden benim çocuğum?Elimden ne gelebilir?", "Çocuğumun daha iyi olabilmesi için ne yapabilirim" sorularını sorarak hayatımızı daha yaşanılır ve diğer aileler için de örnek hale getirebiliriz.

Günümüzün tıbbi olanakları ne yazık ki engelli bireyi sağlığına kavuşturacak düzeyde değildir.

Bu durumda engelin yarattığı gelişim geriliği ile mücadele etmek ve çocuğun sahip olduğu potansiyeli en iyi şekilde hayata geçirecek tek yol ÖZEL EĞİTİMDİR.

Ailenin bu süreçteki en büyük destekçisi ve yardımcısı yine özel eğitimdir.

Uzun ve zahmetli bir süreç olan "özel eğitim" engelli çocuğun toplumsallaşmasının tek yoludur.

"Eğitimde Feda Edilecek Birey Yoktur" düşüncesiyle yola çıkan Emineller Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bireysel ve grup eğitim çalışmaları yapılmaktadır.

Tüm eğitim odalarımızda kamera sistemi, bilgisayar ve uygun eğitim materyalleri mevcuttur.

Çocuklarla çalışma yapılırken isteyen velilerimiz, yapılan çalışmaları TV sistemiyle izleyebilmektedir.

Sevgili aileler merkezimize başvurmanız bize yılmadığınızı, vazgeçmediğinizi kendiniz ve çocuğunuz için hala yapılabilecek bir şeylerin olduğuna inandığınızı göstermektedir.

Özel Emineller Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, tüm imkânları ve uzman personeli ile bu zor süreçte her zaman yanınızda olacaktır.

Saygılarımızla 

Opr.Dr. Aytek ÇAKMAK

Whatsapp Destek Hattı